جزئیات خبر


مدیر عامل شرکت داروسازی ثامن:

اقتصاد مقاومتی به معنای محصور شدن در مرزهای کشور خود نیست

اقتصاد مقاومتی به معنای محصور شدن در مرزهای کشور خود نیست
1396/2/21

مدیر عامل شرکت داروسازی ثامن گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای محصور شدن در مرزهای کشور خود نیست.
 
به گزارش آستان‌نیوز، دکتر ابراهیم دین‌محمدی در حاشیه بازدید جمعی از داروسازان جمعیت امام خمینی(ره) لبنان از مؤسسات درمانی و دارویی آستان قدس رضوی عنوان کرد: این بازدید با هدف آشناسازی اعضاء مرکز درمانی جمعیت امام خمینی(ره) لبنان با ظرفیت‌های آستان قدس رضوی در راستای همکاری‌های بیشتر و حرکت جمعی جوامع اسلامی به سوی اجرای اقتصاد مقاومتی انجام شد.
وی افزود: امیدواریم با همکاری‌های مشترک بتوانیم فعالیت‌های اقتصادی قوی در حوزه خودکفایی دارویی و درمانی انجام دهیم چراکه این آمادگی و ظرفیت در مجموعه‌های درمانی و دارویی آستان قدس رضوی وجود دارد که دانش فنی خود را در حوزه ارائه خدمات به بیماران و تولید دارو به مؤسسات مسلمان نظیر جمعیت امام خمینی(ره) لبنان منتقل کنیم.
دکتر دین‌محمدی هم‌‌چنین اظهار کرد: از آن‌جا که کشورهای مسلمان منطقه به دلیل شرایط سیاسی موجود در منطقه از تجارب بسیار قحطی و بحران برخوردارند، بنابراین اهمیت فعالیت‌ علمی در راستای خود کفایی به کشورهای غربی را می‌دانند.
وی ادامه داد: طی دو سال اخیر، گروه‌ها علمی بسیاری از کشورهای اسلامی اطراف ایران از فعالیت‌های تولید دارو در آستان قدس رضوی بازدید کرده‌اند که نتیجه این بازدیدها، در گام نخست، آموزش دیالیز صفاقی به اعضاء هیئت علمی دانشگاه خاتم‌النبیین(ص) افغانستان بود که در نتیجه آن عمل پیوند کلیه و دیالیز صفاقی از 5 ماه گذشته در شهر کابل راه‌اندازی شده است.
مدیر عامل شرکت دارویی آستان قدس رضوی اذعان کرد: آموزش و راه‌اندازی واحدهای دیالیز و همودیالیز صفاقی در کشور دوست و همسایه افغانستان، با مشارکت شرکت داروسازی ثامن انجام شده و انتقال تکنولوژی به این کشور با هدف محرومیت‌زدایی از بیماران مستضعف این کشور بوده است.
وی اضافه کرد: با انجام این تکنولوژی در افغانستان، دیگر شهروندان این کشور برای دریافت خدمات درمانی در حوزه دیالیز مجبور به ترک کشور خود نیستند و این حرکت در نگاه کلان‌تر از خروج ارز از این کشور مسلمان جلوگیری کرده است.
دکتر دین‌محمدی گفت: با شرکت در سمینارهای سراسری و بین‌المللی در صدد آن هستیم تا گروه‌های تخصصی در کشورهای دیگر را رصد کرده و در حوزه آموزش، به یاری آن‌ها بشتابیم.
درخور یادآوری است، در پایان این بازدید، تفاهم‌نامه‌ همکاری میان شرکت «آوه سینا لبنان» و «شرکت‌داروسازی ثامن» منعقد شد تا همکاری‌های در حوزه صادرات و واردات دارو از ایران به لبنان تسهیل شود.
51-96

نظر شما